Do lesa s lesníkem - 11. 10. 2018

20.06.2018 14:54

 

Spolek PRO PŘÍRODU A MYSLIVOST ve spolupráci s nadací „DŘEVO PRO ŽIVOT“ a vedením Základní školy TGM Šardice připravili pro děti 3. a 4 třídy výukový den zaměřený na vzdělávání o lese. Smyslem tohoto „vyučování“, které proběhne 11.10. 2018 v lese nedaleko Šardic, bude přiblížit les dětem a ukázat jim i učitelům les očima lesníka. Vzdělávací akce, která nesla název „Do lesa s lesníkem“, představuje les jako součást zdravého přírodního prostředí a zdůrazňuje jeho hospodářské a především sociální souvislosti.

Program je navržen tak, aby se děti nejen seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese, ale aby si většinu prací samy vyzkoušely za podpory odborníků – lesních pedagogů a odborníků na zpracování dřeva. Pozitivním dopadem uskutečněné akce na děti je jejich nový úhel pohledu na les, jeho realitu, na změnu vztahu jak k lesu, tak i k práci lidí, kteří v něm, a následně také se dřevem, pracují. Z akce bude vytvořena Reportáž na DVD.

Více informací naleznete zde: https://os-pro-prirodu-a-myslivost.webnode.cz/news/projekt-do-lesa-s-lesnikem-dne-12-10-2017/